Du är bra som du är!-julkalendern!

Årets 8Bildfilmdesign-elever gjorde Du är bra som du är !-loggor förra året. Jag satte ihop dem till collage och limmade på en baksida med text. För varje skoldag i december öppnar varje klass på skolan dagens lucka. Luckan innehåller någon uppmaning eller något tänkvärt som ska bidra till ökad självkänsla och gemenskap på skolan. Tex High-fiva och säg hej till någon du inte känner idag.

Här ser ni hur jag testade mig fram innan jag fann en komposition som fungerade.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s