Mannequinchallenge! 

Vi hakar på trenden! 9BFD fick idag göra en sk mannequinchallenge. Flera personer står helt still, som skyltdockor, och en person går runt och filmar. Som en krock mellan stillbild och film. Black Beatles spelas i bakgrunden enligt regelverket. Redigerad video kommer upp snart. Håll tillgodo med lite behind the scenes så länge…Bilderna visar färgpuckar, vattenglas och pensel som ska ha tappats och kastats iväg när eleven  blir fälld i videon. Fiskelina och mycket tålamod =]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s